Teknoloji

Lucifer Dizisini Buradan İzleyebilirsiniz

Neil Gaiman hayranları, son birkaç yıldır uyarlama zenginliklerinden utanç duyuyorlar, bu trend sadece ikinci bir Good Omens sezonuyla devam edecek ve Netflix, Lucifer izle grafik romanlarının canlı aksiyon uyarlamasını yayınlamaya hazırlanıyor. Warner Bros., Game of Thrones’un Sandman rolü olan Gwendoline Christie’nin Lucifer’ine ilk bakışını bıraktığından, bugün ilgilendiğimiz ikinci proje.’ oyuncu, gelecek dizide hatırı sayılır yeteneklerini ödünç verecek. Posterde, Christie’nin Lucifer’i izleyiciye odaklanmış ancak tarafsız bir şekilde bakıyor. Bir V ışık yüzünün ortasını aydınlatıyor, ancak geri kalanı gölgede.

Bu, son yıllarda aldığımız Lucifer’in ikinci canlı aksiyon enkarnasyonu. 2005’te, Constantine adlı uzun metrajlı filmde Peter Stormare tarafından canlandırıldı. Netflix, DC Comics karakterini içeren diğer TV dizilerini tamamladı: Lucifer. Popüler WB dizisi Fox’ta üç sezonun ardından iptal edildi, ancak daha sonra Netflix tarafından üç sezon daha yeniden dirildi. Son bölümler Eylül ayında düştü ve Tom Ellis’in itibari iblis dönemi sona erdi.

Netflix’in DC Universe karakteriyle bir dizi daha çekeceği açıklandığında, elbette Ellis’in rolü yeniden üstlenebileceği yönünde spekülasyonlar ortaya çıktı. Ocak ayında bir hayran, Sandman TV şovunun baş yapımcısı olan ancak Lucifer’de olmayan Gaiman’a Tumblr’da bu konuyu sordu: Netflix’in hem sandman’in hem de Lucifer’in sahibi olduğu için merak ediyordum, neden Tom Ellis oynamıyor? https://animasyonfilmleri.com/dizi/lucifer-izle/ sandman serisi değil mi? Bu, iki serinin bağlanmayacağı anlamına mı geliyor?

Gaiman cevap verdi: Lucifer’in teolojisi ve kozmogonisi Sandman’inkinden çok uzak. Sandman’den esinlenilmiştir, ancak ne demek istediğimi anlıyorsan, Lucifer versiyonunu Sandman’e geri dönmek için kolayca uyarlayamazsın. Lucifer’in Sandman versiyonunun Lucifer’in Sandman versiyonuna çok daha yakın olması daha kolay ve eğlenceli görünüyordu.

Netflix’in Sandman’in karakter yorumu ya da en azından bakış ile Netflix’in Lucifer’in karakter yorumu arasındaki farklar, uyarlama tanımının ne kadar esneyebileceğini gösteriyor. Lucifer’in Lucifer’i görünüşte Gaiman çizgi romanına veya daha doğrusu, Mike Carey tarafından yazılan Lucifer yan çizgi romanına dayanıyor olsa da, çizgi roman karakteriyle yüzeysel ayrıntıların ötesinde çok az ortak noktası var. İçinde Hem solo çizgi roman serisi hem de TV şovu olan Lucifer, cehenneme hükmetmesi gereken ancak bunun yerine LA’da bir piyano bar açmaya karar veren düşmüş bir melek, ancak yapısal ve ton olarak hikayeler çok farklı. Pek çok TV şovunda olduğu gibi, Lucifer polislerin suçları çözmesine yardım eder ve ölümlülerin dünyasına kendini kaptırır. Ancak çizgi romanlarda Lucifer, Dünya’yı veya orada yaşayan insanları gerçekten umursamıyor. Ve bu kesinlikle Christie’s Lucifer’den aldığım hava. O bir kötü adam değil, etrafta sebepsiz yere insanları öldürüyor, ama aynı zamanda insan hayatına değer vermiyor, çünkü dikkati ve değer sistemi tamamen onun tarafından dikte ediliyor. ölümsüz diyar.

https://animasyonfilmleri.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu